«Ми не маємо права забути»
У четверту суботу листопада Україна відзначає найтрагічніші роковини Голодомору 1932-1933 років.
У четверту суботу листопада Україна відзначає найтрагічніші роковини Голодомору 1932-1933 років.
Світова історія досі не знала такого жахливого винищення народу, яке сьогодні з повним правом називають геноцидом - злочином проти людства. 1933 рік - незагоєна рана України. Її народ нищили фізично і духовно, і навіть важко уявити, скільки сили йому знадобилося, щоб вижити, вистояти, не зникнути з лиця землі...«Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи в ліцеї з нагоди 91-ї річниці Голодомору в Україні. В цей день вшанували пам'ять про загиблих від Голодомору хвилиною мовчання. В класних колективах облаштували куточки пам' яті та провели виховні заходи "Голодомор - біль душі і пам'ять серця", "Пекуча сльоза українського народу", "Пам' ятаємо, щоб жити...", "Пам'ять голоду - пам' ять серця".
Школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» у пам’ять про жахливу трагедію українського народу. Знаково, що молодь пам’ятає про страшні сторінки історії. Молодші школярі створили пам'ятні аплікації "Квітка - незабудка" та "Свічка
пам' яті", а також виготовили символічних янголів як пам'ять про тих, хто помер від голоду..
Голодомор є національною трагедією і окремою сумною та гіркою сторінкою в історії українського народу. Сьогодні, на жаль, ми не можемо повернути час назад та виправити ті лихі події далеких років. Та наш синівський обов’язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі та в світі, берегти мир і спокій, жити у злагоді і порозумінні. В ці скорботні листопадові дні схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, кого забрала голодна смерть. Закликаємо людей по всьому світу засвітити вогник у домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.