Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 2 common:people_all_forms

За 2021 - 2022

Date: 21 лютого о 13:39, Refreshed 22 лютого о 11:50

                                           

 НАКАЗ ДИРЕКТОРА КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ          

«ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1»

ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ КРОПИВНИЦЬКОГО РАЙОНУ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

від « 27 » травня  2022 року                                                                   № 117

                                                     смт Олександрівка

Про проведення підсумкового моніторингу

учасників освітнього процесу

щодо системи оцінювання

навчальних досягнень здобувачів освіти

в КЗ «Олександрівський ліцей №1»

Згідно плану роботи КЗ “Олександрівський ліцей №1” у 2021-2022 року було проведено моніторинг внутрішньої системи забезпечення якості освіти за напрямом оцінювання “Системи оцінювання здобувачів освіти” відповідно наказу директора КЗ “Олександрівське НВО №1” від 20.09.2021 р. № 218 “Про створення робочої групи та проведення самооцінювання якості освітньої діяльності за ІІ напрямом “Система оцінювання здобувачів освіти”, так як у 2020-2021 році було здійснена комплексана оцінка.

Під час моніторингу було виявлено, що у закладі оприлюднені критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з предметів і курсів робочого навчального плану, розроблені відповідно до нормативних документів, освітньої програми закладу  та на основі компетентнісного підходу. Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. У закладі здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, на основі яких готують аналітичні документи та приймають рішення про підвищення якості освітнього процесу, мотивації навчальної діяльності школярів. Під час оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти учителі дотримуються принципів академічної доброчесності. В освітньому закладі використовують формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4-х класів, спрямоване відстежувати індивідуальний прогрес кожного здобувача освіти.

Педагогічні працівники за допомогою оцінювання відстежують особистісний поступ здобувачів освіти, формують у них позитивну самооцінку, відзначають досягнення, підтримують бажання навчатися.

У закладі систематично здійснюється моніторинг результатів навчання здобувачів освіти випускних класів початкової, базової та старшої школи. За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, приймаються рішення щодо їх коригування.

У закладі освіти систематично проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх предметів інваріативної частини. За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, приймаються рішення щодо їх коригування на засіданнях фахових осередків педагогів.

Для оцінювання напряму діяльності «Система оцінювання здобувачів освіти» в КЗ «Олександрівський ліцей №1» було проведено підсумкове анкетування педагогічних працівників, здобувачів освіти та їхніх батьків. Всього в анкетуванні брали участь: 31 педагогічний працівник  (додаток 1), 36 учнів 6-7, 10 класів (додаток 2), 35 батьків (додаток 3).

          Під час опитування переважна більшість (87,1%) педагогічних працівників зазначають, що інформують здобувачів освіти про критерії оцінювання на початку навчального року, 61,3% - перед вивченням кожної теми, 58,1% - розміщують критерії оцінювання на веб-сайті закладу, 48,4 % - пояснюють здобувачам освіти індивідуально, 3,2 % - розміщені критерії оцінювання в навчальному кабінеті.  З опитаних вчителів (41,9%) адаптують критерії МОН до умов роботи закладу освіти, 58,1 % - використовують виключно рекомендації МОН. Також з’ясовано, що 77,4 % вчителів використовують підсумкове оцінювання;  83,9 % самооцінювання учнями, 67,7% - поточне, 64, 5 % - формувальне,  35,5 % -  взаємооцінювання учнів. В  анкетуванні вчителі зазначають, що спостерігають особистісний поступ здобувачів освіти. В більшості відповідей він пов'язаний із використанням нових прийомів роботи з навчальним матеріалом із урахуванням результатів оцінювання, застосуванням новітніх освітніх  технологій. На запитання про ознайомлення батьків із критеріями оцінювання 90,3% педагогів відповіли, що знайомлять батьків при індивідуальному спілкуванні, 87,1% через батьківські збори.

Результати анкетування батьків засвідчили, що більшість 88,6% батьків ознайомлені з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів, 8,6 % батьків відповіли, що з критеріями оцінювання  ознайомлені частково, 2,8 % - не ознайомлені. На запитання «Чи ознайомлені з критеріями самооцінювання ?»  батьки відповіли: 77,1% - так, 14,3% - частково, 8,6 % - ні.

На запитання «Чи ознайомлені з критеріями взаємооцінювання ?»  батьки відповіли: 62,9  % - так, 22,9 % - частково, 14,3 % - ні.

Щодо справедливого оцінювання знань здобувачів освіти відповідь батьків була позитивною: 40 % - так, завжди; 57,1 % - переважно так; 2,9% - ні.

45,7 % опитаних батьків зазначають, що так, завжди отримують  інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів; 34,3 % - переважно отримують, але тільки у разі звернення до вчителя, 11,4 % - отримують іноді, 8,6% - ні, ніколи.

Із опитування батьків з’ясовано, що вони отримують зворотний зв’язок від учителів у різних формах, а саме: 71,4 % - стверджують, що завжди вчителі аргументують виставлені оцінки; 25,7% - вказують, що переважна більшість вчителів аналізує допущені помилки; 2,9 % - зазначають, що іноді отримують інформацію від вчителів щодо оцінювання.

За результатами анкетування здобувачів освіти: 72,2%  опитаних зазначають, що завжди отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень; 22,2 % - отримують, але тільки у разі звернення до вчителя, 2,8% - не отримують навіть у разі звернення до вчителя, 2,8% - не отримують.

 52,8 % учнів вказують, що вчителі оцінюють навчальні досягнення справедливо, 36,1% - у більшості випадків оцінюють навчальні досягнення справедливо, аргументують оцінку, завжди пояснюють, за що учень може отримати ту чи іншу оцінку, а після оцінювання завжди її обґрунтовують. Але  11,1 %  відповіли, що у більшості випадків оцінюють несправедливо.

5,55 % опитаних учнів стверджують, що постійно здійснюють самооцінювання результатів своєї роботи під час навчальних занять; 55,6 % - здебільшого здійснюють; 33,3 % - дуже рідко, 5,55% - ніколи.

Учні отримують зворотний зв’язок від учителів у різних формах, а саме: 25% - стверджують, що всі вчителі аргументують виставлені оцінки; 50% - більшість вчителів аналізує допущені помилки; 41,7 % - зазначають, що більшість педагогічних працівників визначають шляхи покращення результатів навчання; 41,7 % - говорять, що більшість вчителів заохочують до подальшого навчання.

77,8 % опитаних здобувачів освіти схильні до думки, що у закладі їхні навчальні досягнення оцінюють з метою визначення рівня знань, умінь і навичок; 11,1% вважають, що оцінювання здійснюється для відстеження індивідуального прогресу; 8,3 % відповіли, що їм невідома мета оцінювання навчальних досягнень.

На думку здобувачів освіти результати їхнього навчання залежать виключно від їхньої праці та наполегливості (72,2 %), від їхньої праці та підтримки батьків (41,7 %), від рівня викладання (50 %). 

Переважна більшість опитаних здобувачів освіти (44,4 %) погоджуються з твердженням, що вчителі вірять в них і в успіхи, їхня думка  враховується з більшості навчальних предметів, 66,7 % відповіли, що на  їхнє прохання вчителі допомагають; 55,6 % - переважно відчувають підтримку вчителя.

За підсумками оцінювання ІІ напряму “Система оцінювання здобувачів освіти закладу” було використано методику оцінювання освітніх та управлінських процесів закладу загальної середньої освіти. Було вивчено 3 вимоги за 7 критеріями та 10 індикаторами.  Співставивши отримане значення середнього арифметичної оцінки напряму зі шкалою визначення рівня якості освіти середньоарифметичний бал становить - 3,2 бали й відповідає достатньому рівню. Виходячи з вищесказаного,

НАКАЗУЮ:

1. Вчителям КЗ «Олександрівський ліцей №1» :

1.1. Забезпечити оприлюднення критеріїв, правил та процедур оцінювання результатів навчання здобувачів освіти з усіх предметів на сайті закладу, інформаційних стендах у всіх навчальних кабінетах, рекреаціях закладу.

Постійно

1.2. Інформувати учнів про правила та процедури оцінювання навчальних досягнень при кожному виконанні навчальних робіт.

Постійно

 1.3. Доступно та аргументовано пояснювати здобувачам освіти вимоги до оцінювання ще до початку виконання завдання.

Постійно

 1.4. Приділяти більше уваги використанню здобутих знань учнями для вирішення прикладних завдань.

Постійно

1.5. Активніше впроваджувати самооцінювання та взаємооцінювання учнів.

Постійно

1.6. Застосовувати формувальне оцінювання як важливий мотиваційний  показник прогресу учня у навчанні.

Постійно

1.7. Інформувати батьків та учнів про правила та процедури оцінювання навчальних досягнень на початку навчального року.

Постійно.

 1.8. Підтримувати  постійний зворотній зв'язок від учнів у процесі оцінювання.

Постійно

2. Завідувачам: Олександрівської філії – Брайко Л.Д., Новоосотської філії – Криворучко Т.М., Староосотської філії – Кравченку С.М. вжити заходів щодо проведення підсумків результатів моніторингу напрямку «Система оцінювання здобувачів освіти» у філіях та видати відповідні розпорядження. Результати моніторингу висвітлити на сайтах закладів.

3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою

Директор                                                                              Людмила  ЛИТВИН

Comments:
Only authorized users can leave comments.